شبکه های اجتماعی

بهترین لایف استایل چیست؟

  • 18 خرداد 1397
  • 468
  • 0

بهترین لایف استایل چیست؟ زندگی بسته، راحت یا به سبک میلیونر نابغه

انتخاب اصولی و درست یک لایف استایل به معنای شیوه یا سبک زندگی می‌تواند تأثیر بسزایی در بهبود روند زندگی شما داشته باشد. به طور کلی می‌توان سه دسته بندی برای لایف استایل در نظر گرفت.

دسته اول: زندگی بسته: افرادی که در این دسته قرار می‌گیرند و تعداد آنها نیز در جامعه ما کم نیست، تمام ذهن، انرژی و توانایی‌های خود را محدود کرده و بسته‌اند، که این امر می‌تواند ناخواسته یا ناشی از شرایطی که در آن قرار دارند و رشد کرده‌اند باشد. این افراد در زندگی خود به نقطه‌ای می‌رسند که خود را از زندگی دور می‌دانند. برای مثال حیوانی مانند شیر که در جنگل زندگی می‌کند را اگر به قفسی در باغ وحش برده و در آن قفس محبوس کنند ابتدا از نظر ذهنی و روانی دچار مشکل می‌شود و دائم تلاش می‌کند که به هر طریقی خود را از قفس آزاد کند ولی مدتی که گذشت کم کم این شرایط و اسارت را قبول می‌کند و دیگر تلاشی برای رهایی از این شرایط نمی‌کند و نارضایتی خود از این شرایط را فقط با خشم و پرخاش بروز می‌دهد.

زندگی افراد این دسته مانند شیر محبوس در قفس است. آن‌ها خود را در قفس محبوس می‌کنند، تمام توانایی‌های درون خود را محدود کرده و نسبت به اطرافیان خود که ممکن است انسان‌های موفقی باشند حس خوبی ندارند و با دیدن آن‌ها خشمگین می‌شوند و خشم خود را با پرخاشگری بروز می‌دهند و دائم با خود می گویند که آنها موفق شده‌اند چون شرایط خوبی داشته‌اند، چون ثروتمند بوده‌اند و.....

آن‌ها فراموش می‌کنند که راهی پیدا کنند تا از قفسی که برای خود ساخته‌اند رها شوند و سؤال‌های خود را به گونه‌ای اشتباه از خود می‌پرسند. آن‌ها دائم از خود می‌پرسند که چرا دیگران موفق شده‌اند؟ چرا از موقعیت اجتماعی خوبی برخوردارند؟ چرا .......؟ در حالی که باید از خود بپرسند که چگونه می‌توانند از این شرایط و قفس رها شده و لایف استایل خود را تغییر دهند و به موفقیت برسند. زمانی که این سؤال را از خودت بپرسند و در مسیر تغییر لایف استایل خود قدم بگذارند، کم کم متوجه می‌شوند که از زندگی چه چیزی می‌خواهند و به ارزش‌ها و توانایی‌های خود پی می‌برند.

دسته دوم: زندگی همراه با آرامش و رفاه: این دسته از افراد به سطح نسبتاً خوبی از رضایت در زندگی خود رسیده‌اند، از اعتماد به نفس خوبی برخوردارند و لایف استایل نسبتاً خوبی برای خود ساخته‌اند ولی زندگی آنها دچار روزمرگی می‌شود و دائماً از خود می‌پرسند که چرا از زندگی خوبی که ساخته‌اند آنقدر ها که باید لذت نمی‌برند؟ چرا در زندگی آنها هیجانی وجود ندارد؟ و چرا زندگی آن‌ها در عین خوب و فوق العاده بودن در خط صافی بدون هیچ تغییری در جریان است و زندگی کسل کننده شده است؟ در واقع بزرگترین سؤال این افراد از خود این است که چرا زندگی موفقی که ساخته‌اند هیچ تنوع، تغییر و هیجانی ندارد؟

دسته سوم: زندگی به سبک میلیونر نابغه: این افراد یک سطح متفاوت‌تری از انرژی را در زندگی خود دارند زیرا با شور و اشتیاق زندگی می‌کنند و شادی عمیقی در زندگی آنها وجود دارد و هر روز به دنبال آن هستند که یک سطح در زندگی خود بالاتر بروند. آن‌ها زمانی که به یک درجه‌ای از احساس رضایت در زندگی خود می‌رسند، این رضایت را ناشی از آن چیزهایی که به دست آورده‌اند نمی‌دانند بلکه ناشی از چالش‌هایی می‌دانند که در زندگی خود با آنها روبرو می‌شوند برای همین احساس خشنودی و رضایت آن‌ها پایدار است و فردایشان با امروز و امروزشان با دیروز متفاوت است.

برای آنکه بتوانید جز دسته سوم باشید سعی کنید که به جای راه اندازی کسب و کار و.... ابتدا به فکر ساخت یک لایف استایل مناسب برای زندگی خود باشید. نباید صرفاً احساس رضایت و شادمانی خود را بر اساس نیل به اهداف و رویاهایتان بگذارید چون زمانی که به آنها دست یافتید، جز دسته دوم افراد قرار می‌گیرید و دچار روزمرگی می‌شوید. ولی زمانی که شخصیت خود را به گونه‌ای ساخته و پرورش بدهید که همیشه دنبال چالش، یادگیری و تجربه‌های جدید باشید، هر روزتان با روز قبل متفاوت خواهد شد و حتی این لایف استایل تأثیر مثبتی در سلامت بدن شما خواهد داشت و باعث می‌گردد که مغز شما بهتر کار کند و خون بیشتر در بدن شما در جریان باشد چون دائم در تلاش هستید و تشنه آن هستید که مهارت‌های بیشتری یاد بگیرید، تجربه‌هایتان را افزایش دهید و با افراد بیشتر و جدیدتری آشنا گردید و به همین خاطر دچار روزمرگی نمی‌شوید. افراد دسته سوم با به چالش کشیدن خود از منطقه امن ذهنی رها می‌شوند و این امر باعث می‌گردد که آنها به سطح خوبی از خود انگیزی و انرژی دست یابند.

اگر می‌خواهید به زندگی‌ای با شادی عمیق دست یابید و با روزمرگی مقابله کنید و از آن خلاص و رها گردید، سعی کنید مانند نابغه میلیونر فکر کرده و اقدام نمایید و هر لحظه به دنبال آن باشید که زندگی خود را به یک سطح و درجه بالاتر ارتقا دهید زیرا زمانی که زندگی شما هیجان، شور و اشتیاق داشته باشد و دچار روزمرگی نشود، شدیداً به شما انرژی مثبتی برای دست یابی به یک لایف استایل صحیح و به طبع آن رسیدن به موفقیت و هر آنچه را که خواستار آن هستید، می‌دهد.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

بهترین لایف استایل چیست؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

کلمات کلیدی
لایف استایل

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh