شبکه های اجتماعی

راز رسیدن به بالاترین سطح زندگی و استفاده از همه توانایی‌ها

  • 18 خرداد 1397
  • 418
  • 0

برای دست یابی به بالاترین سطح زندگی و یادگیری روش استفاده از همه توانایی‌های خود، رعایت و اجرای 5 نکته می‌تواند در این زمینه بسیار برای شما مفید واقع گردد.

نکته اول: باید تعریف مشخصی از یک سری سؤال‌ها برای خود داشته باشید. باید از خود بپرسید چه کسی هستید؟

و به تعریف مشخصی از این سؤال در مورد خود برسید که چه رفتارهایی دارید؟ چه طرز فکر و نگرشی دارید؟ میزان توانایی شما در زمان مواجه شدن با مشکلات چه قدر است؟ و.....

سپس از خود بپرسید که به چه چیزی می‌خواهید برسید؟ خیلی از افراد در پاسخ به این سؤال دچار مشکل می‌شوند زیرا نمی‌دانند که خواستار چه چیزی هستند و فقط روی مشکلات و شرایطی که الان درگیر آن هستند، متمرکز می‌شوند و اصلاً به جایگاهی که می‌خواهند به آن برسند فکر نمی‌کنند. ولی برای موفقیت و رسیدن به بالاترین سطح در زندگی، کسب و کار، روابط اجتماعی و.... باید بدانید که قصد دارید به چه چیزی برسید. در واقع باید بدانید که چه کسی هستید و به کجا می‌خواهید برسید؟

شما باید به حدی از شناخت از خود و آنچه تمایل دست یابی به آن را دارید، برسید که اگر کسی از شما سؤال پرسید که برای مثال در چند سال آینده می‌خواهید در چه جایگاهی باشید و به چه چیزهایی رسیده باشید، در پاسخ به او نگویید که هر چه پیش آمد یا منتظر هستم که ببینم چه شرایطی پیش می‌آید. واضح است وقتی خود شما نمی‌دانید که به کدام جایگاه می‌خواهید برسید، چطور انتظار دارید که مغز و وجود شما به شما کمک کند که در آن راستا حرکت کنید؟!

یافتن بهترین مسیر برای رسیدن به بالاترین سطح در زندگی، از یک ذهن برنامه ریزی شده و نگرش صحیح می‌آید. زمانی که شما نگرش درستی داشته باشید، هر روز آن را تکرار می‌کنید تا به عادت تبدیل گردد سپس این عادت‌های خوب در وجود شما ماندگار می‌شوند و در نهایت باعث می‌شود که شما به یک لایف استایل درست دست یابید. با یک لایف استایل صحیح می‌توانید به هر آن چیزی که می‌خواهید برسید زیرا از یک لایف استایل یا سبک زندگی درست بهره مند شده‌اید که اتفاقی و شانسی نبوده و شما همه‌ی قانون‌های آن را می دانید. بنابراین بعد از آن که دانستید چه کسی هستید، به چه فردی می‌خواهید تبدیل شوید و مقصد را مشخص نمودید، عادت‌های خوبی که باعث می‌شوند زندگی شما متحول گردد را در وجود خود بسازید و آن‌ها را در مغز و طرز نگرش خود ثبت نمایید. برای مثال این عادت را در ذهن خود ثبت کنید که هر روز زمانی را به مطالعه کتاب، ورزش یا مشاهده ویدیوهایی انگیزشی مفید اختصاص دهید. بنابراین در هر زمینه‌ای حتی کسب و کار ابتدا باید یک نگرش درست بسازید و رفتارها و عادت‌های درست را تکرار کنید تا مجموع این موارد لایف استایل صحیح را برای شما بسازد، در این زمان است که موفقیت و در پی آن رسیدن به بالاترین سطح زندگی برای شما اتفاق خواهد افتاد.

نکته دوم: اکنون که تقریباً می دانید قصد دارید به کجا برسید برای رسیدن به مقصد خود نیازمند سوخت هستید که این سوخت همان انرژی است و انرژی چیزی نیست که الزاماً از ابتدا آن را داشته باشید بلکه باید آن را بسازید. بهترین گزینه‌ای که می‌تواند برای شما انرژی تولید کند، کارهایی است که عمیقاً دوست دارید آنها را انجام دهید و هر روزی که آنها را انجام می‌دهید انرژی فوق العاده ای در ذهن شما تولید می‌شود. پس سعی کنید در طول روز حداقل 20 دقیقه زمان بگذارید و کاری را که عمیقاً و از ته قلب دوست دارید، انجام دهید تا زندگی برایتان کسل کننده نشود.

نکته سوم: تمام تلاش خود را به کار بگیرید که به انسان شجاعی تبدیل گردید. آیا تا کنون درباره خودتان برای دیگران صحبت کرده‌اید؟ آیا تا به حال از رویاهایتان با دیگران حرف زده‌اید؟

این کار کمی شجاعت می‌خواهد. درست است که تغییر در ابتدا سخت است ولی به محض این که تصمیم گرفتید که این کار را انجام دهید و به بالاترین سطح زندگی خود برسید، باید به انسان شجاعی تبدیل شوید. یکی از ویژگی‌های شخصیتی یک انسان شجاع این می‌باشد که در مسیری که قدم گذاشته است، یک سری ریسک‌ها و مسئولیت‌ها را می‌پذیرد و زمانی که مسیری را امتحان می‌کند، چندین بار این راه را اصلاح کرده و دوباره اجرا می‌کند و این موارد است که او را به یک فرد شجاع تبدیل می‌کند.

نکته چهارم: شما باید به فردی با بهره وری بالا تبدیل شوید. شما باید کارهایی را انجام دهید که مفید باشند و به وسیله عادت‌های درست و مناسب به بالاترین سطح موفقیت و افزایش بهره وری در زندگی خود برسید. هیچ وقت خود را با زیاد بودن زمان کاری خود گول نزنید و بررسی کنید که آن کار را تا چه میزان با بهره وری بالا انجام داده‌اید. زمانی یک کار مفید تلقی می‌شود که شما با انجام آن به چیزی که می‌خواستید، رسیده باشید نه اینکه صرفاً تلاش کرده باشید زیرا تلاش‌های بی مورد فقط شما را خسته می‌کند و انرژی شما را کاهش می‌دهد. پس زمانی که کاری را انجام می‌دهید، از خود بپرسید که آیا کاری که انجام می‌دهید مهم و ضروری است؟ چه قدر در بهبود روند کسب و کار شما تأثیر می‌گذارد؟ چه میزان سطح زندگی شما را بالا برده و در زندگی به شما کمک می‌کند؟

همه افراد موفق و میلیونر هم مانند سایر افراد در طول روز 24 ساعت زمان دارند ولی بزرگترین راز میلیونرها و افراد موفق این می‌باشد که آنها یاد گرفته‌اند که کارهایی را انجام بدهند که بازده بالایی دارند و تأثیر گذار هستند. چه بسا ممکن است حتی زمان کمتری را نسبت به سایر افراد در طول روز به کارهای خود اختصاص دهند. پس در انجام کارهای خود بازده کاری را مدنظر قرار دهید نه صرفاً زمانی را که صرف انجام آن کار می‌کنید.

نکته پنجم: کارهایی را انجام دهید که عمیقاً به آنها علاقه مند هستید. اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که نمی‌دانید چه کاری را دوست دارید و انگیزه شما در زندگی چیست، 2 مورد را مدنظر قرار دهید.

1. توجه داشته باشید که شما باید کاری را انجام دهید که در آن کار قوی هستید. مانند کارهای درستی که در گذشته انجام داده‌اید یا کارهایی که از نظر خانوادگی در آن زمینه قوی هستید و......

2. کاری را انجام دهید که در مورد آن کنجکاو هستید. زیرا زمانی که شما در مورد موضوعی کنجکاو باشید، به دنبال آن می‌روید و در مورد آن اطلاعات خود را بالا می‌برید و یادگیری خود را افزایش می‌دهید. در این زمان شما صد در صد به فردی تبدیل می‌شوید که دائم به شیوه درست اقدام کرده و به جلو حرکت می‌کند. بنابراین زمانی که قدم در مسیر کاری می‌گذارید که در آن زمینه قوی و کنجکاو هستید، مسلماً آن کار شما را به کاری که عمیقاً آن را دوست دارید، نزدیک خواهد کرد.

امیدوار هستیم این 5 نکته برای شما مفید واقع شده باشد و با اجرای آنها و استفاده از همه توانایی‌های خود بتوانید به بالاترین سطح زندگی خود برسید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

راز رسیدن به بالاترین سطح زندگی و استفاده از همه توانایی‌ها

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

کلمات کلیدی
بالاترین سطح زندگی

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh