شبکه های اجتماعی

چگونه هر روز با انرژی و با انگیزه باشیم؟

  • 18 خرداد 1397
  • 469
  • 0

برای آنکه بتوانید یاد بگیرید که چگونه هر روز با انرژی و با انگیزه باشید و چطور هر روز امیدوارتر از روز قبل برای رسیدن به هدف‌های خود با انگیزه بمانید ابتدا باید بدانید که انگیزه چیست؟ چه عواملی باعث می‌شود که انگیزه به دست آورید؟ از چه طریق می‌توانید به خود انگیزشی برسید؟ سپس موارد مطرح شده در این مقاله را در زندگی خود بررسی کنید. بررسی این موارد و همچنین اجرای نکته‌هایی که بیان شده است می‌تواند شما را در این زمینه یاری نماید.

 باید درک کنید که ممکن است انگیزه از ابتدا در وجود شما نباشد و این شما هستید که بایدآن را در وجود خود بسازید و آن را تقویت و مدیریت کنید.

انسان‌ها از این منظر به طور کلی به دو گروه تقسیم می‌شوند.

گروه اول: افرادی که هر روزی را که شروع می‌کنند، به دنبال آن هستند که سطح زندگی خود را یک درجه ارتقا بدهند، با خود دیروزشان رقابت کنند و برای رسیدن به آنچه خواستار آن هستند با انرژی و با انگیزه بمانند.

گروه دوم: افرادی که زندگی آنها درگیر مشکلات بسیاری است و هر روز از خود می‌پرسند که چرا مشکلات آنها هر روز افزایش می‌یابد و اوضاع زندگیشان بدتر می‌شود؟

اکنون قصد داریم 2 نکته را بیان کنیم تا به وسیله آنها بتوانید به خود انگیزی برسید، انگیزه و انرژی مثبت را درون خود ایجاد نمایید و هر روز بهتر از دیروز باشید.

نکته اول: هدف، آرزو و رویای زندگی خود را بشناسید و به سمت آن حرکت کنید. زیرا قوی‌ترین عاملی که به هر فردی انگیزه می‌دهد، رویای شخصی زندگی آن فرد است. همچنین میزان انرژی و انگیزه افراد با یکدیگر متفاوت است و به نسبت رویای آن‌ها متغیر است. برای مثال اگر شما عمیقاً به هنر علاقه مند باشید و در کنار آن در زمینه ریاضیات نیز به موفقیت برسید، شاید آنقدرها که باید خوشحال نشوید و از این موفقیت انگیزه‌ای به دست نیاورید زیرا آن رویای ذهنی شما نیست و زمانی که شما در مسیری دور از رویای خود حرکت کنید آن حس لذت از زندگی را که خواستار آن هستید، نخواهید داشت و انرژی و انگیزه لازم را به دست نمی‌آورید.

داشتن انرژی و انگیزه برای پیشرفت در زندگی بسیار حائز اهمیت است ولی شرط اولیه دست یابی به آن داشتن هدف و آرزو می‌باشد. خیلی از افراد فهمیده‌اند که خواستار چه چیزهایی در زندگی هستند و آنها را کاملاً برای خود تعریف کرده‌اند ولی از آنجایی که انسان‌ها فراموشکار هستند، آن‌ها را در اولویت‌های ذهنی خود قرار نمی‌دهند و این باعث می‌شود آنها را فراموش کنند و زمانی که آن‌ها را فراموش می‌کنند به پوچی می‌رسند و دیگر در طول روز انرژی و انگیزه نخواهند داشت. برای حل این مشکل باید هر روز اهداف و آرزوهایتان را یادداشت نمایید، به آنها فکر کنید و آن‌ها را دنبال نمایید. حتی بهتر است برای یادآوری آن‌ها را به دیوار اتاقتان بزنید و رویای خود را جدی بگیرید.

بنابراین نکته اول برای اینکه بتوانید هر روز با انرژی و با انگیزه باشید این است که هر روز هدف و آرزو خود را مرور کنید، به آن پر و بال بدهید و آن را هر چه بهتر توصیف کنید. این کار باعث می‌گردد که یک ضمیر ناخودآگاه برنامه ریزی شده به شما کمک کند و راه حل‌های خوب و مناسبی را به شما ارائه بدهد. این یک پروسه است که نقطه شروع آن، جدی گرفتن اهداف و آرزوهایتان می‌باشد.

نکته دوم: در زندگی خود امید داشت داشته باشید. زیرا زمانی که شما در زندگی امید داشته باشید، باور دارید که آن چیزی که عمیقاً خواستار آن هستید حتماً اتفاق می افتد و شما می‌توانید با آن به بهترین شکل روبرو شوید. پس زمانی که گفته می‌شود امید داشته باشید یعنی به نقش تاثیرگذار امیدواری در رسیدن به موفقیت، انرژی و انگیزه ایمان داشته باشید و به معنای واقعی کلمه باور داشته باشید که می‌توانید به هدف موردنظرتان برسید و توانایی ایجاد انگیزه، انرژی و انجام هر کاری که شما را در مسیر رسیدن به هدفتان یاری می‌کند را دارید.

برای تمرین یک لیست تهیه نمایید و در کنار اهداف و آرزوهایتان یادداشت نمایید که برای رسیدن به هر یک از آنها به چه توانایی‌هایی نیاز دارید؟ چه توانایی‌هایی را دارید و چه مهارت‌هایی را در این زمینه ندارید و باید به دست آورید؟ با این روش می‌توانید خود را پیدا کنید، نسبت به توانایی‌های خود آگاه گردید و متوجه شوید که اکنون در این مسیر چه چیزهایی را ندارید و باید آنها را بسازید. شما زمانی که باور داشته باشید می‌توانید کاری را انجام دهید، به تمام مشکلات ومسائلی که در این مسیر اتفاق می افتد به دید تجربه نگاه می‌کنید و از آن‌ها استفاده می‌کنید.

بنابراین برای آنکه بتوانید هر روز با انرژی و با انگیزه باشید باید خودتان را پیدا کنید، استعدادهای خود را بشناسید، رویا و آرزو خود را تعیین کنید و با امیدواری در مسیر آنها قدم بگذارید. محیطی درون خود ایجاد کنید که به شما کمک کند که هر روز حتی یک قدم به جلو پیش بروید، به رویاهای خود فکر کنید و آن‌ها را دنبال کنید. بدانید که این زندگی شخصی شما می‌باشد و اگر واقعاً برای خود ارزش قائل هستید از همین الان شروع کنید و موارد گفته شده را اجرا کنید تا بتوانید هر روز با انرژی و با انگیزه باشید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

چگونه هر روز با انرژی و با انگیزه باشیم؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

کلمات کلیدی
انرژی و انگیزه

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh